Alergie na potraviny jsou stále častější. Víte, jaké potraviny jsou nejnebezpečnější? V jakém věku alergie nejčastěji začínají a jestli mohou spontánně zmizet?
Odborníci na výživu dosud doporučovali, aby lidé konzumovali raději čerstvou zeleninu, protože obsahuje více vitaminů. Jenže podle italských vědců se naopak opatrným vařením obsah účinných živin v zelenině zvyšuje. Neplatí to však o všech důležitých látkách a bezvýhradně.
Výsledky vědeckého výzkumu publikované v časopisu Annals of Oncology plně potvrzují pravdu staré lidové moudrosti "Kousek jablíčka, krve kapička".
V současné době, kdy se tolik hovoří o zdražování másla, si možná rádi přečtete článek, který vám odpoví na otázky o používání rostlinných roztíratelných tuků. Autorka se snaží v článku rozptýlit některé mýty, které se jich týkají, a srovnává přednosti másla a margarínů.
Na trhu je v současné době možné sehnat velké množství exotického ovoce. Odborníci ale radí dát přednost ovoci z pásma, v němž člověk žije. Tělo je na ně zvyklé, zatímco exotické plody mohou u citlivých lidí vyvolat i alergické kožní reakce.
Odborníci z Fóra zdravé výživy (FZV) recenzovali celkem 42 knih o výživě, které jsou k dispozici na našem trhu.
Jestli nám to které jídlo chutná či nechutná je spíše záležitostí genů než naší chuti či dobrovolné volby, tvrdí britští vědci, jejichž výzkum citovalo BBC.
K potížím se zažíváním přispívají i takové drobnosti jako jsou bublinky v nápojích nebo žvýkačky.
Miliardy za „léky“ s nejasným účinkem - aneb Ministerstvo zdravotnictví začne sledovat, zda výrobci doplňků stravy nelžou. Toto je titul článku, zveřejněného v MF Dnes 22.října 2007. Jak je to ve skutečnosti? Jako obvykle – pravda je kdesi „uprostřed“.
Ať už se některé reklamy na mléčné výrobky snaží sebepřesvědčivěji tvrdit opak, blahodárné účinky česneku v lidském jídelníčku nemůže nic nahradit.
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one