Jak se může škola podílet na ovlivňování stravovacích návyků u dětí a jak může přispět k prevenci dětské obezity? Víte, že děti mají ve škole předmět Výchova ke zdraví? Jak funguje a co je jeho cílem se dozvíte v následujícím článku.
Pozor na děti, které se u stolu tváří znechuceně, nemají chuť k jídlu a mají v oblibě jen málokterá jídla.
Závěrečná část článku o závislosti na jídle pojednává o jejím vzniku a jejích projevech.
Jak vzniká závislost na jídle? Jak se projevuje? V čem je její závažnost? Je možné působit preventivně proti vzniku závislosti? Lze odvykat závislosti na jídle? Na tyto a další otázky najdete odpovědi v následujícím článku.
Češi si v poslední době oblíbili množství nejrůznějších mezinárodních specialit. Mohou tato jídla i děti? Některá dětskému organizmu příliš neprospívají, jiná jídla mají naopak vhodnější složení než běžná česká kuchyně.
Vyvážená snídaně vůbec nemusí být náročná na přípravu. Pokud víte, jak na to, nezabere vám příprava snídaně víc než minutu. Zbytek času si můžete vyhradit pro nerušenou konzumaci.
Jelikož obezita u dětí roste nevídaným tempem, článků na toto téma není nikdy dost.
Dozvíte se, jak jsme na tom u nás s dětskou obezitou a jak jí předcházet, představíme vám některé projekty, které se zabývají bojem proti obezitě u dětí. Můžete si přečíst čeho jíme málo a naopak čeho moc.
Přestože američtí a kanadští odborníci před časem vydali prohlášení, že vegetariánství dětem neškodí, čeští lékaři z toho nadšení nejsou.
Na jedné straně přibývá dětí bojujících s nadváhou, na straně druhé, hlavně mezi dívkami, i těch, které se potýkají s anorexií a skoro nejedí. Rodiče by proto měli bedlivě hlídat jakékoli podezřelé příznaky.
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one